V petek, 15. marca zvečer je bila v dvorani Korotan Pomladna prireditev Podružnične šole Jezersko. V šovu »Najnovejše Jezerske štorje«, ki sta ga vodili petošolki Loti in Tonja, smo izvedeli najnovejše krajevne novice, spoznali šolske glasbene in recitatorske talente, občudovali ljudske plese ter se nasmejali priredbam znanih reklamnih oglasov. Ob marčevskih praznikih so otroci posebno pozornost namenili mamicam, babicam, tetam in drugim gospem. Sodelovalo je vseh 37 učenk in učencev, prav vsak pa je na svoj način prispeval k vedremu vzdušju v dvorani. Učiteljice smo ponosne na njihov nastop, iskreno hvaležne pa smo tudi učitelju Petru Berložniku, ki je ob odsotnosti naše zveste pianistke Ane Smrtnik, poskrbel za klavirsko spremljavo pevskega zbora.

Petra Lombar Premru