7. februarja je bila v glasbeni učilnici naše šole občinska prireditev v počastitev slovenskega kulturnega praznika. Zbrane je nagovoril župan Rok Roblek, pester kulturni program pa so izvedli so izvedli učenke in učenci višjih razredov. Uprizorili so Prešernovo Lepo Vido in recital ljubezenskih ljudskih pesmi Ljubezen in usoda, za zaključek pa presenetili s sodobno instalacijo z igro in plesom Ujetost. Nadarjeni glasbeniki so zaigrali na evfonij, klavir in prečno flavto, devetošolki sta zapeli ob kitari, pevska skupina se je predstavila z ljudskima Pastirče mlado in Teče mi vodica, s spletom ljudskih plesov pa otroška skupina preddvorskega folklornega društva. Vsem nastopajočim učenkam in učencem, tehnični ekipi in drugim sodelujočim hvala za čudovit nastop. Hvala tudi mentoricam Brigiti Košmrlj, Ireni Varl Peneš in Ani Smrtnik, učiteljem glasbenih šol in mentorju folkloristov.

Dostopnost