V soboto, 4. 3. 2023, je na Akademiji za glasbo v Ljubljani ves dan potekalo državno tekmovanje 12. slovenske glasbene olimpijade. To je tekmovanje, kjer učenci 7.,  8. in 9. razredov osnovnih šol pokažejo svoje znanje iz zgodovine glasbe, glasbene teorije, solfeggia, petja a vista, izvajanja ritmične vaje prima vista (na prvi pogled – prvič so videli note in jih takoj izvajali), zapeti so morali pesem in izvajati skladbo, ki so jo napisali sami. Učenec 7. razreda naše šole Anej Krotec, ki obiskuje Glasbeno šolo Kranj, je bil v vseh kategorijah odličen in je prejel srebrno priznanje. Pri petju ga je spremljala njegova učiteljica klavirja Tanja Činč.

Anej je za to priložnost napisal in izvajal Poletno sonatino za klavir. To je skladba, ki ima tri stavke in traja okoli štiri minute.

Aneju iskreno čestitamo!

Skladba je čudovita in nam jo bo zaigral 22. 3. 2023 na prireditvi OŠ Matije Valjavca ima talent, ki bo v avli šole ob 17.30. Vabljeni!

                                                                  Simona Kralj

Dostopnost