Od petka, 17. marca, do nedelje, 19. marca, je trinajst radovednih učencev naše šole raziskovalo notranjski Kras okoli Rakovega Škocjana. Spoznali smo skrivnosti polnjenja in praznjenja Cerkniškega jezera ter sedmih imen reke Ljubljanice. Očarala nas je reka Rak, ki si je v apnenčasto podlago izdolbla pot v podzemlje, hkrati pa so udori jamskih stropov izoblikovali naravne kamnite mostove. Narava se prav počasi prebuja s spomladanskimi cvetlicami ter živalmi, ki bodo po težki zimi znova lažje zaživele. V gozdu smo jim pred kamero nastavili hrano. Po dveh dnevih in nočeh smo na posnetkih opazovali kanji, kuno ter medveda, ki so se gostili z nastavljeno hrano. Ob večerih smo se igrali razne igre, tkali nova poznanstva z učenci OŠ Jakoba Aljaža, ki so se nam pridružili na taboru. Lepo vreme, nove dogodivščine ter prijetna druženja so nas napolnila z novo energijo in zadovoljstvom.

 

Dostopnost