Naša šola tudi letos sodeluje na mednarodni razstavi Slike na ledu – Bilder am Eis na jezeru Weissensee v Avstriji, ki jo že od leta 2003 prireja Land Kärnten Medienzentrum. Tokrat smo se odločili, da pokažemo nekaj na fotografijah ujetih trenutkov preddvorske preteklosti, ob čemer se je kar sam ponudil slogan za zastavo in razglednice »Pozdrav iz preteklosti«. Krog raznolikih zastav so si na dan odprtja razstave, 26. januarja ogledali tudi udeleženci šolske ekskurzije. Čeprav je bilo vreme nekoliko južno in led malce mehak, so preživeli lep drsalni dan. Razstavo v Avstriji si je moč ogledati dokler je jezero zamrznjeno. Nato bo naša najnovejša zastava – tako kot vse njene predhodnice – krasila prostore šole, razglednico z enakim motivom pa boste kmalu lahko dobili v TICu Preddvor.
Idejna zasnova letošnje preddvorske slike na ledu: Milena Tavželj
Koordinatorici projekta Petra Lombar Premru in Katarina Klakočar Teršek